بیتمه

استعلام قیمت بیمه عمر

استعلام انواع بیمه نامه های قابل صدور در کشور جمهوری اسلامی ایران

 • وارد کردن مشخصات
 • انتخاب بهترین بیمه نامه
 • خرید آگاهانه بیمه

بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه گذاری در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود تضمینی است که علاوه بر پرداخت سود علی الحساب به سپرده گذاری، شامل پوششهای بیمه ای بسیار زیادی می باشد.
این نوع بیمه یکی از پرطرفدارن ترین نوع بیمه در سراسر جهان است که با اضافه نموندن یک برنامه سرمایه گذاری امن به بیمه عمر بلند مدت، روز به روز طرفدارن بیشتری را در اکثر کشورها به خود جلب می کند.
در این طرح افراد با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آینده برای خود، از امکانات پوشش های بیمه عمر نیز برخوردار خواهند شد.

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود تضمینی است که علاوه بر پرداخت سود علی الحساب به سپرده گذاری، شامل پوششهای بیمه ای بسیار زیادی می باشد. این نوع بیمه یکی از پرطرفدارن ترین نوع بیمه در سراسر جهان است که با اضافه نموندن یک برنامه سرمایه گذاری امن به بیمه عمر بلند مدت، روز به روز طرفدارن بیشتری را در اکثر کشورها به خودد جلب می کند. در این طرح افراد با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه یا سالانه تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آینده برای خود، از امکانات پوشش های بیمه عمر نیز برخوردار خواهند شد. نحوه پس انداز و عملکرد در بیمه های عمر: شما میتوانید بخشی از درامد ماهیانه خود را که معمولا برای آن برنامه ریزی ندارید و یا صرف هزینه های غیر ضروری می کنید به بیمه عمر و پس انداز اختصاص دهید و اطمینان داشته باشید که این پس انداز به طور منظم برای شما سرمایه گذاری می شود. مهمتر اینکه اگر حادثه و اتفاق ناگواری مثل فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیوفتد، بیمه حامی شما خواهد بود و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود آن را پرداخت می کند بلکه مبلغی هم به عنوان پوشش بیمه ای نیز پرداخت می شود تا مشکلات مالی را پوشش دهد. بیمه عمر حق بیمه های پرداختی شما را با اختصاص نرخ سود تضمینی در اندوخته های شما انباشته می نماید، این اندوخته طی سالهای بعد با افزوده شدن حق بیمه ها و سود آنها، افزایش یافته و پس اندازی مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه ریزی آینده شما خواهد بود. هدف اساسی بیمه های عمر ایجاد و جمع آوری ذخایر مالی و سرمایه گذاری و کسب سود حاصله از سرمایه گذاری و نهایتاً ایفای تعهدات شرکت بیمه گر در قبال استفاده کنندگان می باشد . بیمه های عمر و ذخایر انباشته آن به عنوان یک عامل می تواند در ارتقای سطح تولید ملی نقشی سازنده ایفا نماید و این افزایش سطح تولید پرداخت سرمایه ها و غرامت های کلیه رشته های اشخاص در تسریع گردش چرخ های اقتصادی کشور موثر خواهد بود. در بیمه های عمر، بیمه گذار با پرداخت حق بیمه معینی به صورت ماهانه ، سالانه یا یکجا مبلغ معینی ( سرمایه یا مستمری ) را پس از پایان مدت بیمه نامه به طور یکجا یا مستمری دریافت خواهد کرد و در صورت فوت بیمه شده در طول مدت قرارداد مبلغ مقرر به استفاده کنندگان تعلق می گیرد.

پرداخت سرمایه و یا مستمری به چه شکل صورت می گیرد؟

به طور کلی، پرداخت سرمایه به انقضای بیمه نامه بستگی دارد که در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی به دو صورت زیر صورت می گیرد:

 • 1) فوت بیمه شده طی مدت بیمه نامه.
 • 2) حیات بیمه شده در انتهای مدت بیمه نامه.
 • در هر دو صورت، اندوخته ناشی از حق بیمه پرداختی در انقضای بیمه نامه (تاریخ فوت یا پایان مدت بیمه نامه) به یکی از حالات زیر قابل پرداخت است که شرح هر یک به طور مفصل در نحوه پرداخت سرمایه درج گردیده است
 • - یکجا
 • - پرداخت مستمری تضمینی با مدت معین
 • - پرداخت مستمری مادام العمر (به شرط حیات)
 • - پرداخت مستمری مادام العمر با دوره تضمین
 • - پرداخت مستمری به شرط حیات با مدت معین
 • - پرداخت مستمری به شرط حیات با مدت معین و دوره تضمین

غرامت فوت در وجه چه کسی پرداخت می شود ؟

بیمه گذار موظف است درهنگام تکمیل فرم پیشنهاد، "ذینفع/ذینفعان در صورت فوت" و "ذینفع در صورت حیات بیمه شده" را تعیین نماید؛ در صورت مشخص نبودن استفاده کنندگان سرمایه بیمه نامه به نسبت مساوی بین وراث قانونی بیمه شده پرداخت خواهد شد. به منظور رعایت حقوق بیمه گذاران و ذینفعان توصیه می گردد حتی الامکان از نوشتن عبارت وراث قانونی به جای مشخصات کامل استفاده کنندگان خودداری شود. در صورت نوشتن عبارت "وراث قانونی" در این بخش، پرداخت سرمایه به استفاده کنندگان مشمول انحصار وراثت بوده و تا زمان تعیین وراث قانونی به تأخیر خواهد افتاد، که پیشنهاد می گردد به منظور جلوگیری از وقوع این امر، در زمان خرید بیمه نامه مشخصات کامل ذینفعان درج گردد.
شایان ذکر است "ذینفع در صورت حیات" صرفاً یک نفر (بیمه گذار یا بیمه شده) تعیین می گردد و "ذینفع در صورت فوت"می تواند حداکثر 6 نفر با سهم ها و اولویت های متفاوت تعیین گردد.
نکته: وراث از نظر قانون به سه طبقه تقسیم می شوند:

 • 1 – وراث طبقه اول که عبارتند از: پدر، مادر، زن، شوهر، اولاد و اولاد اولاد
 • 2 – وراث طبقه دوم که عبارتند از: اجداد، برادر، خواهر و اولاد آن ها
 • 3 – وراث طبقه سوم که عبارتند از: عمو، عمه، دائی، خاله و اولاد آن ها

در صورت فوت بیمه گذار چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

در صورت فوت بیمه گذار، بیمه نامه و کلیه تعهدات وی به بیمه گذار جدید انتقال می یابد.

نحوه پرداخت و بازپرداخت وام چگونه خواهد بود ؟

بیمه گذار می تواند ازابتدای سال سوم مشروط بر اینکه اقساط تا پایان سال دوم بیمه نامه به طورکامل پرداخت شده باشد، تا 90 درصد ارزش بازخرید بیمه نامه درخواست وام نماید. حداکثر مدت بازپرداخت اقساط وام 12ماه بوده و سود آن معادل 4% بیشتر از سود قطعی سال قبل محاسبه می گردد.

شرایط لازم جهت دریافت وام چیست؟

- بیمه نامه دارای اعتبار و جاری باشد. بیمه نامه های فسخ شده، ابطال شده، بازخرید شده یا معلق، مشمول دریافت وام نمی باشند.
- دو سال تمام از مدت بیمه نامه گذشته باشد.
- حق بیمه دو سال تمام پرداخت شده باشد.
- بیمه نامه دارای ارزش بازخرید باشد.
- بیمه نامه هیچگونه بدهی نداشته باشد.در صورت داشتن بدهی هنگام درخواست وام، بدهی باقیمانده بیمه نامه بایستی توسط بیمه گذار تسویه شود.
- بیمه شده قبلاً وام دریافت نکرده باشد و یا در صورت اخذ وام قبلی، آن را به طور کامل تسویه کرده باشد.

نحوه برداشت از اندوخته چگونه است؟

بیمه گذار می تواند ازابتدای سال سوم مشروط بر اینکه اقساط تا پایان سال دوم بیمه نامه به طور کامل پرداخت شده باشد، تا 90 درصد ارزش بازخرید بیمه نامه "برداشت از اندوخته" نماید.

آیا می توان شرایط بیمه نامه خریداری شده را تغییر داد؟

بیمه گذار می تواند در سررسید سال بیمه ای درخواست خود را طی فرم "درخواست الحاقیه تغییرات" جهت اعمال تغییرات بیمه-نامه اعلام نماید. این تغییرات می تواند شامل مواردی نظیر افزایش یا کاهش سرمایه بیمه، مبلغ حق بیمه، سقف پوشش های اضافی و همچنین تغییر اطلاعات عمومی بیمه نامه نظیر نشانی، تلفن و ... باشد. شایان ذکر است برخی از تغییرات بدون اعمال حق بیمه اضافی و برخی همراه با تغییر حق بیمه خواهد بود.

بیماری های تحت پوشش امراض خاص کدام است؟

در صورت اخذ پوشش امراض خاص چنانچه بیمه شده در طول مدت بیمه نامه و پس از گذشت سه ماه از تاریخ شروع قرارداد، به یکی از بیماری های خاص شامل: سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان ها دچار گردد، بیمه گر متعهد می شود بخشی از هزینه های مربوط به درمان را تا سقف 30 درصد سرمایه فوت به هر علت مشروط بر آن که از 30 میلیون تومان تجاوز نکند بپردازد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی به چه شخصی تعلق می گیرد؟

این پوشش تنها به یک نفر، بیمه گذار (در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه) یا بیمه شده (در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه یا بیماری) تعلق می گیرد، مشروط بر اینکه دارای سن 18 تا 60 سال باشد.

در صورت انحلال نمایندگی بیمه، تکلیف بیمه نامه های صادره آن نمایندگی چه می شود؟

کلیه تعهدات بیمه ای و بیمه نامه های نمایندگان زیر نظر شرکت بیمه دی بوده و با مراجعه به امور نمایندگان شرکت بیمه دی، نماینده و یا شعبه جایگزین به شما معرفی می گردد.

آیا بیمه عمر شامل جبران هزینه درمانی و بیمه های تکمیلی هم می شود؟

خیر، بیمه خدمات درمانی و یا درمان تکمیلی معمولاً یک بیمه نامه گروهی بوده و باید شخصاً و یا زیر نظر اداره و سازمانی درخواست شود. در بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری، صرفاً جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه و یا ابتلا به بیماری های خاص (سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان ها) وجود دارد و هزینه های پزشکی ناشی از بیماری در این بیمه نامه پوشش ندارد.

علت لزوم تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری علاوه بر بیمه تأمین اجتماعی چیست؟

حق بیمه بیمه های اجتماعی از جمله "تأمین اجتماعی" و"خدمات درمانی"، صرفاً جهت جبران هزینه های درمانی بوده و با توجه به عدم امکان سرمایه گذاری امکان بازخرید وجود ندارد، در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری با توجه به بخش سرمایه-گذاری و تشکیل اندوخته در هر بیمه نامه، در هر زمانی در طول مدت بیمه نامه، بازخرید بیمه نامه و یا بهره مندی از سایر مزایا از قبیل دریافت وام و برداشت از اندوخته امکان پذیر بوده و در پایان مدت بیمه نامه اندوخته تشکیل شده به صورت یکجا و یا مستمری پرداخت می گردد.
ضمن اینکه در بیمه های تأمین اجتماعی، در صورت فوت بیمه شده جز مبلغ اندکی جهت هزینه کفن و دفن، سرمایه دیگری به ذینفعان پرداخت نمی گردد. در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری علاوه بر بهره مندی از پوشش ها در طول مدت بیمه-نامه، در صورت فوت بیمه شده سرمایه از پیش تعیین شده جهت فوت به هر علت و یا فوت ناشی از حادثه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می گردد.
به طور کلی بیمه های عمر و سرمایه گذاری می توانند به عنوان مکمل بیمه های اجتماعی در نظر گرفته شوند.

تفاوت حقوق بازنشستگی تأمین اجتماعی با مستمری بیمه های عمر و سرمایه گذاری چیست؟

حقوق تأمین اجتماعی فقط برای شخص بازنشسته، یا همسر و فرزندان مجرد متوفی شامل می گردد ولی پرداخت مستمری در بیمه-های عمر و سرمایه گذاری می تواند به صورت مادام العمر و به استفاده کننده مشخص شده در بیمه نامه تعلق یابد و قابل انتقال به وراث است.

آیا یک شخص می تواند چند بیمه عمر از شرکت های مختلف بیمه ای خریداری کند؟

بله، مشروط بر اینکه مجموع سرمایه های خریداری شده از 2.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکان پذیر است. لذا بیمه شده می-باید اطلاعات بیمه نامه های صادره و در جریان صدور خود را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد.

در صورت ارائه اطلاعات نادرست در پرسشنامه چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

در صورت ارایه اطلاعات نادرست توسط بیمه گذار یا بیمه شده به صورت عمد درفرم پیشنهاد، بیمه نامه باطل خواهد شد و حق-بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود. در صورتی که این اظهارات از روی سهو و ناآگاهی باشد، اندوخته بیمه نامه پرداخت و در صورت بروز خسارت بیمه گر می تواند از پرداخت تمام و یا بخشی از تعهدات خود، خودداری نماید.

در صورت درج امضا در محل امضای بیمه شده توسط بیمه گذار یا سایر افراد چه اتفاقی رخ می دهد؟

با توجه به اهمیت درج امضا توسط بیمه گذار و بیمه شده، هر یک به تفکیک در محل مقرر شده در فرم پیشنهاد لازم است به منظور تائید اطلاعات تکمیل شده در فرم و آگاهی از موارد مندرج در فرم هر یک رأسا نسبت به مطالعه و امضای فرم پیشنهاد اقدام نمایند. در صورت عدم امضا توسط شخص بیمه شده (یا درج امضاء توسط سایرین)، بیمه نامه باطل و نامعتبر بوده و بیمه گر هیچ گونه تعهدی در جبران خسارت نخواهد داشت.

راه مقابله با تورم و کاهش ارزش پول و سرمایه در آینده چیست؟

به منظور کاهش اثرات تورم در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری و با توجه به افزایش درآمد در سال های آتی توصیه می گردد جهت حق بیمه پرداختی و سرمایه فوت ضریب تعدیل مناسب مطابق شرایط مالی بیمه گذار تعیین گردد.
ضریب تعدیل حق بیمه می تواند 0، 5، 10، 15، 20 درصد انتخاب گردد.
ضریب تعدیل سرمایه فوت می تواند 0، 5، 10، 15، 20درصد انتخاب گردد.
به منظور اثردهی هر چه بهتر لازم است ضریب تعدیل حق بیمه همواره بزرگتر یا مساوی ضریب تعدیل سرمایه فوت انتخاب گردد.

بیمه عمر

استعلام بیمه عمر

خرید بیمه عمر

خرید آنلاین بیمه عمر

قیمت بیمه عمر

ارزان ترین بیمه عمر

بهترین صادر کننده بیمه عمر
بیمه عمر ایران
بیمه عمر آسیا
بیمه عمر پاسارگاد
بیمه عمر پارسیان
بیمه عمر کارآفرین