بیتمه | خرید آنلاین بیمه

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

صدور بیمه نامه تا ساعت 8 شب
  • بیمه نامه شخص ثالث تا ساعت 8 شب , قابل صدور هستند و از 8 شب به بعد , روز بعد صدور انجام می شود .
بیمه را برای آرامش خود و خانواده تان بخرید ...

خرید بیمه و استعلام قیمت بیمه بدنه،‌ بیمه بدنه،‌ بیمه آتش سوزی و بیمه عمر

شما می‌توانید مقایسه شرکتهای بیمه،محاسبه نرخ انواع بیمه بدنه، بدنه و آتش‌سوزی را به صورت آنلاین دریافت کنید. کلیه استعلام‌ها مطابق با آخرین تغییرات از شرکت‌های بیمه (ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، پاسارگاد و...) بوده و تمامی مراحل استعلام، صدور و تمدید بیمه‌نامه‌های بدنه، بدنه و آتش سوزی تحت نظارت بیمه مرکزی ایران است.

یادآور تمدید یا اقساط بیمه
ثبت یادآور
بیمه بدنه
در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف ارائه می‌شوند، بیمه بدنه همچنان پرمخاطب‌ترین نوع بیمه است. بدون شک یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه بدنه در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است. به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.
اما به‌راستی بیمه بدنه چه مواردی را پوشش می‌دهد و علت نامگذاری این بیمه چیست. در پوشش بیمه بدنه، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گزار، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمه‌گر و بدنه فرد زیان‌دیده غیر از راننده مقصر در حادثه هستند.
برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه بدنه شده است قرار می‌گیرد. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.
بیمه بدنه را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند و شرایط مالی آن‌ها کمابیش یکسان است. تفاوت در کیفیت ارائه خدمات مربوط به این بیمه است که می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد. در ادامه به بررسی بهترین بیمه بدنه نیز خواهیم پرداخت.
کدام شرکت بهترین بیمه بدنه را ارائه می‌دهد؟
بهترین بیمه بدنه بر اساس اولویت‌های شخص تعاریف متفاوتی دارد. در مواردی اولویت متقاضی خرید بیمه، قیمت پایین حق بیمه است در صورتی‌که ممکن است افرادی حاضر باشند با پرداخت حق بیمه بیشتر، خدمات باکیفیت‌تری دریافت کنند. در گذشته به دلیل محدودیت امکان مقایسه، انتخاب آگاهانه و متناسب با اولویت‌ها بسیار سخت و حتی غیرممکن بود. امکان مقایسه تمامی فاکتورهای مربوط به کیفیت و قیمت از طریق اپلیکیشن و وب‌سایت بیتمه فراهم شده است. در مورد مقایسه قیمت، تمامی موارد مؤثر بر حق بیمه در قالب فرمول‌هایی درآورده شده است و متقاضی بعد از وارد کردن مشخصات خودرو و بیمه‌نامه قادر به مقایسه قیمت تمامی شرکت‌های بیمه خواهد بود.
در مورد مقایسه کیفیت، بیمه مرکزی سالانه آماری را منتشر می‌کند که میزان رضایتمندی بیمه‌گزاران از شرکت‌های مختلف را بر اساس عواملی چون سطح پوشش، مدت اعتبار، پاسخگویی (شفافیت و سرعت)، دانش کارکنان، ارائه اطلاعات زمان خسارت، ارائه اطلاعات زمان صدور، رسیدگی به شکایات، رضایت مالی (حق بیمه)، رضایت مالی (خسارت دریافتی)، سادگی و سرعت صدور، سادگی و سرعت پرداخت خسارت، ارتباط با مشتری، تبلیغات صحیح، محیط فیزیکی و سهم از بازار نشان می‌دهد. تمامی این اطلاعات به صورت شفاف و با رتبه‌بندی شرکت‌های مختلف در سامانه بیتمه قابل بررسی است.
آیا می‌توان جریمه دیرکرد بیمه بدنه را کاهش داد؟
همان‌طور که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم به دلیل اجباری بودن بیمه بدنه برای تمامی دارندگان وسیله نقلیه، نداشتن آن حتی برای مدت یک روز عواقبی در پی خواهد داشت. افراد ممکن است به دلایل متعددی تاریخ اتمام یا همان سررسید بیمه‌نامه خود را فراموش کنند؛ مواردی مانند مشکلات مالی، فراموشی، سهل‌انگاری، عدم دسترسی به دفتر نمایندگی بیمه و ... . در چنین شرایطی جریمه دیرکرد بیمه بدنه به صورت روزانه محاسبه و به حق بیمه شخص اضافه می‌شود.
جریمه دیرکرد بیمه بدنه به هیچ عنوان قابل بخشش و تخفیف نیست و کاهش جریمه دیرکرد بیمه بدنه به عنوان تخلف نمایندگی بیمه محسوب می‌شود.
عواقب دیرکرد تمدید بیمه بدنه
به غیر از عواقب مالی، مشکلات دیگری نیز وجود خواهد داشت که علاوه بر خسارات مالی بالا موجب صرف زمان زیادی نیز خواهد بود. از عواقب اصلی نداشتن بیمه بدنه عبارتند از:
1. متوقف شدن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت شناسایی خودروی فاقد بیمه بدنه آن را متوقف می‌کند و به پارکینگ انتقال می‌دهد. در این حالت شخص خاطی باید بیمه‌نامه بدنه دارای اعتبار تهیه کند و علاوه بر پرداخت جریمه دیرکرد بیمه بدنه که به حق بیمه‌اش اضافه شده است، هزینه پارکینگ را نیز بپردازد.
2. حوادث رانندگی
در صورت نداشتن بیمه بدنه در تصادفات، چه فرد مقصر باشد و چه زیان‌دیده؛ به مشکلات جدی بر خواهد خورد. درصورتی‌که مالک خودرو، مقصر باشد باید تمامی هزینه را شخصاً بپردازد. در بعضی از مواقع به ویژه اگر فوت یا خسارات بدنی دیگر در اثر حادثه رخ دهد، خسارت مالی جبران‌ناپذیری برای راننده مقصر به همراه خواهد داشت.
در صورتی‌که راننده فاقد بیمه بدنه در حادثه رانندگی زیان‌دیده باشد نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. چرا که پلیس راهنمایی و رانندگی برای ارائه گزارش به مدارک هر دو طرف نیاز دارد. از طرفی شرکت بیمه طرف قرارداد با خودروی مقصر نیز ممکن است در پرداخت خسارت به راننده زیان‌دیده فاقد بیمه بدنه مشکلاتی به وجود آورد.
3. خرید و فروش خودروی فاقد بیمه بدنه
در صورتی‌که مالک خودروی فاقد بیمه بدنه قصد معامله آن را داشته باشد ابتدا باید برای وسیله نقلیه خود بیمه بدنه تهیه کند چرا که امکان خرید و فروش خودرویی که تحت پوشش بیمه بدنه نیست وجود ندارد.
4. افزایش حق بیمه ناشی از جریمه دیرکرد بیمه بدنه
همان‌طور که توضیح دادیم درصورتی‌که تمدید بیمه بدنه با تأخیر انجام شود به صورت روزشمار مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد بیمه بدنه به حق بیمه بدنه افزوده خواهد شد. گاهی ممکن است این مبلغ به یک میلیون تومان نیز برسد و این مبلغ مشمول هیچ‌گونه تخفیف یا بخشودگی نمی‌شود.
تبصره : در صورتی‌که خودرویی دارای تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه باشد در صورت تأخیر در تمدید بیمه‌نامه، تعداد سال تخفیف آن حفظ خواهد شد. برای مثال اگر خودروی فرد یک سال تخفیف عدم خسارت داشته باشد و به دلیل دیرکرد در تمدید بیمه‌نامه مشمول جریمه شود، باید جریمه دیرکرد را بدون احتساب تخفیف و به صورت کامل بپردازد اما در حق بیمه اصلی 5% تخفیف خواهد داشت و تعداد سال تخفیف عدم خسارت خودرو نیز از بین نمی‌رود.
چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه‌نامه باید آن را تمدید کرد؟
اعتبار بیمه بدنه از دوازده بامداد فردای خرید بیمه‌نامه آغاز می‌شود و تا بامداد روز سررسید بیمه‌نامه معتبر است. برای مثال اگر روز اتمام اعتبار بیمه‌نامه فردی دوشنبه باشد و فرد بیمه‌نامه خود را در هر ساعتی از روز دوشنبه تمدید کند اعتبار بیمه‌نامه‌اش از بامداد سه شنبه آغاز می‌شود و فرد در این فاصله تحت پوشش بیمه بدنه نیست و در صورتی‌که خسارت ناشی از حادثه رانندگی برایش اتفاق بیافتد باید تمام هزینه را شخصاً تقبل کند.
بهترین زمان برای تمدید بیمه بدنه یک هفته قبل از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. تمدید بیمه زودتر از یک هفته مانده به تاریخ سررسید نیز صرفه اقتصادی ندارد.
در مدت زمانی که بیمه‌نامه قبلی و جدید همپوشانی دارند اگر حادثه رانندگی رخ دهد از بیمه‌نامه قبلی استفاده می‌شود.
اگر برای مثال فرد 5 سال تخفیف عدم خسارت داشته باشد طبعاً در بیمه‌نامه جدیدش درج خواهد شد. حال اگر در مدت همپوشانی دو بیمه‌نامه فرد دچار خسارت شود و مجبور به استفاده از بیمه بدنه خود شود 5 سال تخفیف عدم خسارت وی از بین می‌رود و در بیمه‌نامه جدید وی اعمال می‌شود. در این حالت شخص با پرداخت مبلغی که به واسطه تخفیف از حق بیمه‌اش کسر شده بود الحاقیه‌ای دریافت می‌کند که از بین رفتن تخفیف عدم خسارت وی در آن درج شده است.
استثنا بخشش جریمه دیرکرد بیمه بدنه
تنها در یک صورت جریمه دیرکرد بیمه بدنه بخشیده می‌شود و آن هم در صورتی است که اعتبار بیمه‌نامه خودرو زمانی که در پارکینگ نیروی انتظامی متوقف شده است پایان یابد. در این صورت مالک خودرو با ارائه مجوز رفع توقیف به شرکت بیمه از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه بدنه معاف می‌شود.
یکی از مزایای اصلی خرید آنلاین بیمه از سامانه بیتمه از میان برداشتن تمامی محدودیت‌های زمانی و مکانی است؛ به این صورت که در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر جای ایران امکان خرید و تمدید بیمه بدنه وجود دارد. از مزایای دیگر این سامانه یادآوری سررسید بیمه‌نامه چند روز قبل از موعد آن است.
انواع روش‌های انتقال بیمه بدنه
در شرایط متفاوتی ممکن است فرد قصد انتقال بیمه بدنه خود را به روش‌های مختلف داشته باشد. در ادامه به چند مورد از اَشکال انتقال و روند آن‌ها اشاره خواهیم کرد.
1. تمدید بیمه بدنه با شرکت بیمه‌ای متفاوت
در بسیاری از مواقع فرد ممکن است به دلایلی مانند عدم رضایت از نحوه سرویس‌دهی شرکت بیمه یا تفاوت قیمتی و غیره قصد تمدید بیمه بدنه خود با شرکتی دیگر را داشته باشد. در این صورت روند و تمامی مدارک با حالتی که تمدید بیمه‌نامه از طریق شرکت قبلی انجام شود یکسان است. مطابق روند خرید از سامانه بیمیتئ خرید از سامانه بیتمه پیداست می‌توان برای تمدید بیمه‌نامه شرکتی متفاوت را انتخاب کرد و مدارک همیشگی را ارائه داد.
درصورتی‌که بیمه بدنه دارای تخفیف عدم خسارت باشد و فرد بیمه‌نامه‌اش را با شرکتی متفاوت تمدید کند، تخفیف بیمه‌نامه از بین نمی‌رود.
2. انتقال بیمه بدنه به مالک جدید خودرو
بیمه بدنه مانند بیمه بدنه نیست که تنها متعلق به شخص است؛ به این معنا که بیمه بدنه می‌تواند متعلق به شخص یا خودرو باشد. در صورت معامله خودرو مالک جدید خودرو می‌تواند بیمه‌نامه را به نام خود ثبت کند که در این صورت الحاقیه‌ای ضمیمه بیمه‌نامه می‌شود مبنی بر تغییر مالک بیمه‌نامه و یا می‌تواند مشخصات بیمه‌نامه را تغییر ندهد چرا که شماره شاسی خودرو در بیمه‌نامه درج شده است و از آن‌جایی که کارت خودرو به نام مالک جدید است مشکلی پیش نخواهد آمد.
3. انتقال تخفیف بیمه بدنه
در برخی از موارد فرد مایل به انتقال تخفیف بیمه بدنه خود به خودروی دیگری است. این انتقال به دو صورت امکان‌پذیر است. در مواردی ممکن است فرد قصد فروش خودروی خود را داشته باشد. در این حالت می‌تواند تخفیف بیمه‌نامه خود را به خودروی جدید خود انتقال دهد. از طرفی در مواردی ممکن است فرد قصد داشته باشد که تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه‌اش را به شخص دیگری انتقال دهد. در این حالت انتقال تخفیف بیمه‌نامه تنها در یک خانواده و بین مادر، پدر و فرزندان امکان‌پذیر است.
در انتقال تخفیف بیمه بدنه باید به قانون خودروهای مشابه دقت داشت. قانون خودروهای مشابه به این صورت است که انتقال تخفیف بیمه‌نامه تنها بین خودروهایی با کاربری مشابه امکان‌پذیر است و امکان انتقال تخفیف بیمه‌نامه از خودروی سواری به بارکش وجود ندارد.
بعد از گم‌شدن بیمه بدنه چه روندی را باید طی کرد؟
اولین قدم بعد از گم‌شدن بیمه بدنه گزارش فوری آن به نمایندگی بیمه است. برای بیمه بدنه المثنی صادر نمی‌شود و تنها گواهی صادر می‌شود. برای دریافت گواهی ابتدا باید به مجتمع بیمه‌ای که بیمه‌نامه از آن صادر شده است مراجعه کرد. در صورتی که فرد شرکت بیمه خود را فراموش کرده است، می‌تواند با هریک از موارد شماره پلاک خودرو، شماره شاسی، شماره موتور یا شماره بیمه‌نامه از طریق سایت بیمه مرکزی مشخصات بیمه‌نامه را استعلام کند. مدارک لازم جهت ارائه به مجتمع بیمه نیز سند خودرو و کارت شناسایی است.
ارزش قانونی این گواهی هیچ تفاوتی با اصل بیمه‌نامه ندارد. نمایندگی بیمه تعداد کوپن‌ها و تخفیف عدم خسارت و مشخصات دیگر بیمه‌نامه قبلی را استعلام می‌کند و در گواهی بیمه بدنه درج می‌کند. در صورتی‌که بعدها شخص در حادثه رانندگی دچار خسارت شود الحاقیه‌ای مبنی بر استفاده از بیمه بدنه و از بین رفتن تخفیف عدم خسارت ضمیمه گواهی بیمه خواهد شد.
صدور گواهی بیمه بدنه رایگان است.
تغییرات قانون بیمه بدنه در سال 97
در ابتدای سال 97 قانون بیمه بدنه دستخوش تغییراتی شد. بنابراین محاسبه بیمه بدنه از این پس تغییر می‌کند. تغییرات اعمال شده در این قانون در سال 97 عبارت است از:
حذف کوپن بیمه بدنه
کوپن بیمه بدنه در سال 97 حذف شده است و بیمه‌نامه بدنهی که از این به بعد خریداری می‌کنید کوپن ندارد. با اینکه کوپن بیمه نشان دهنده تعداد خسارت خودرو محسوب می‌شود ولی از آنجا که اطلاعات هر فرد در سیستم بیمه موجود است لذا حضور کوپن بیمه خیلی ضروری نیست.
محاسبه تخفیف‌های بیمه بدنهمحاسبه تخفیف‌های بیمه بدنه
قانون تخفیف‌های بیمه بدنه در سال 97 نیز تغییر کرده است. از این به بعد اگر فرد تصادف کند و از بیمه خود استفاده کند، تخفیف‌های او به‌طور کامل از بین نمی‌رود و فقط مقداری از آن کم می‌شود. به‌طور مثال در تصادف اول 20 درصد از تخفیف بیمه و در تصادف دوم 30 درصد از آن از بین می‌رود. از طرف دیگر سالانه به‌جای 10 درصد فقط 5 درصد به میزان تخفیف‌های بیمه بدنه اضافه می‌شود.
خرید بیمه بدنه
بعد از پرداختن به موارد مهم در مورد بیمه بدنه نوبت به بررسی نکات مهم در خرید این بیمه می‌رسد.
در گذشته خرید بیمه بدنه عمدتاً از طریق دفاتر نمایندگی بیمه انجام می‌شده است. امروزه تمامی صنایع به سمت الکترونیک شدن پیش می‌روند. صنعت بیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. بیتمه اولین اپلیکیشن فروش آنلاین بیمه است که در آن امکان مقایسه بیمه‌ها و شرکت‌های متفاوت وجود دارد و نتیجه آن خریدی آگاهانه خواهد بود. از طرفی در این سامانه همان‌طور که پیش‌تر توضیح داده شد محدودیت مکان و زمان وجود ندارد و می‌توان در هر ساعتی از شبانه‌روز و از هر شهری در ایران خرید بیمه را انجام داد تا طی حداکثر یک شبانه‌روز صدور بیمه‌نامه انجام شود. از طرفی سرعت صدور بالا و صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت‌و‌آمد از مزایای دیگر خرید اینترنی بیمه بدنه از بیتمه هستند.
مراحل خرید آنلاین بیمه بدنه از بیتمهدر ادامه به توضیح مراحل خرید بیمه بدنه از سامانه بیتمه می‌پردازیم:
1. ورود به وب‌سایت یا اپلیکیشن بیتمه
2. انتخاب نوع خودرو و مدل خودرو و سال ساخت
3. وارد کردن سابقه عدم خسارت-عدد ت‌ع‌خ درج شده روی آخرین بیمه‌نامه با مدت اعتبار بیمه‌نامه جمع شود.
4. وارد کردن تاریخ اتمام یا همان سررسید بیمه‌نامه و مقایسه قیمت
5. تغییر مدت اعتبار، کاربری خودرو و پوشش به انتخاب خود
6. مقایسه قیمت و کیفیت شرکت‌های مختلف و ثبت سفارش
7. ثبت‌نام یا ورود به حساب کاربری
8. آپلود عکس پشت و روی کارت ماشین و بیمه‌نامه (کیفیت عکس‌ها به گونه‌ای باشد که خواندن اطلاعات آن‌ها امکان‌پذیر باشد. تمامی کوپن‌های بیمه‌نامه در عکس بیمه‎نامه مشخص باشند.)
9. ثبت جزئیات محل ارسال بیمه‌نامه
10. مطالعه قوانین و شرایط و تایید در صورت پذیرفتن
11. پرداخت آنلاین
بعد از انجام این مراحل از طرف تیم پشتیبانی بیتمه با بیمه‌گزار تماس گرفته می‌شود تا هماهنگی لازم در مورد ساعت ارسال بیمه‌نامه انجام شود.
در خرید از سامانه بیتمه هیچ مبلغ اضافه‌ای نسبت به نمایندگی‌های بیمه دریافت نمی‌شود.
Bitm1397 کد تخفیف بیمه بدنه
کد 30 هزار تومانی
ارسال

عضو باشگاه مشتریان بیتمه شوید

با ثبت و تکمیل هر سفارش در بیتمه امتیاز دریافت کنید، سطح خود را ارتقا دهید و امتیازهایتان را خرج کنید.

عضویت در باشگاه